LIVE TEXT! HALEP TRECE IN FINALA DE LA MADRID. A castigat primul set cu 6-2, si pe al doilea cu 6-3

Simona Halep a castigat semifinala turneului WTA de la Madrud, contra Anastasijei Sevastova, locul 22 WTA.

16.23 Set si Meci!

Ora 16.21 Simona e la un pas de victorie 5-3(6-2)

Ora 16.15 Halep face break-ul si trece la conducere si in setul doi. 4-3 (6-2)

Ora 16.10 Halep reuseste egalarea 3-3(6-2)

Ora 16.03 Simona Halep face brek-ul si se apropie de egalare, in setul doi. 2-3(6-2)

Ora 15.59 Simona Halep a servit mai bine si isi pastreaza serviciul 1-3(6-2)

Ora 15.53 Debut negativ in setul doi, Simona Halep si -a pierdut serviciul. SIMONA HALEP – Anastasia Sevastova o-3(6-2)

ORA 15.45 Simona Halep castiga primul set, si are prima sansa sa mearga in finala de la Madrid!  SIMONA HALEP – Anastasia Sevastova 6-2

ORA 15.41  SIMONA HALEP – Anastasia Sevastova  5-2, si serveste pentru set

ORA 15.20 Sevastova isi salveaza serviciul, desi Halep a fost aproape de break. SIMONA HALEP – Anastasia Sevastova  1-2

ORA 15.17  SIMONA HALEP – Anastasia Sevastova  1-1

ORA 15.15 SIMONA HALEP – Anastasia Sevastova  0-1

În sferturile de finală, Halep a trecut fără emoții de Coco Vandeweghe (20 WTA), scor 6-1, 6-1, în timp ce Sevastova a învins-o pe Kiki Bertens, scor 6-3, 6-3.